Ana sayfa GÖRELE Çavuşlu’da Çöp Tesisi Zülmü

Çavuşlu’da Çöp Tesisi Zülmü

107
0

İlk çöplerin toplanarak adına tesis dedikleri taş ocağının dibine kurulan konteyner yapılarına dökülen çöplerin ardından tam dört yıl geçti .

ÇAVUŞLU ÇAVUŞLU OLALI BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ.

Çavuşlu gül kokacakken çöp kokması hem çavuşlu halkını hem Zıva vadisi halkını canından bezdirdiği gelen haberler arasında olduğu yönündedir . Çavuşlu sakinleri evlerinde oturamazken , Zıva grup yolundan geçmek yoğun çöp kokusu nedeni ile imkansız hal almıştır denildi.

ÇAVUŞLU YA CAN SUYU LAZIM ÇÖP TESİSİ DEĞİL.

Çavuşlu’ya iş yerini taşıyan işletmeci Ahmet DEMİRCİ ( Ahmet DEMİRCİ Tekstil ) biz küçük ölçekli de olsa Çavuşlu ya isdihdam sağlama gayreti içine girdik ama tesisten gelen yoğun ÇÖP kokusu çalışma imkanımızı elimizden aldığı gibi hem firma çalışanımızın hem yöre halkının sağlığını tehdit ediyor , hal böyleyken KOBİ ‘ ler bu bölgeye yatırım yapar mı herkesten çöp tesisinin bölgeden kaldırılması için rica da bulunuyoruz. Biz Çavuşlu gibi yatırım bölgesi olacak bir yerde çöp tesisi değil işletme tesisi kurulmasından yanayız paylaşımında bulundu.

Çöp tesisinin olduğu yere beş yıldızlı otel , fabrikalar , üretim tesisleri kurulabilinirken neden çöp tesisi kuruldu ? Bölge halkı bu soruyu yetkililere soruyor.

Çavuşlu da büyük ekmek fabrikaları kurularak yurt içi ve yurt dışı ekmek üretimi yapsak daha uygun olacağı kanaatindeyiz . Ziraa Çavuşlu da üretilen ekmek haftalarca bozulmadan tüketilebilen özelliğe sahip diyen yöre halkı

Siyasileri , ilgili kurum ve kuruluşları Çavuşlu daki çöp tesisini kaldırmaya , yeni yatırımcıları Çavuşlu ya yatırım yapmaya davet edyor. Çavuşlu ve Zıva vadisi halkı yetkililerden bizi bu zulümden kurtarın çağrısında bulunuyorlar .www.cavuslu.org

HABER : Yaşar KESKİN

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız