Ana sayfa GİRESUN MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’TEN TÜNEL İNŞAATI AÇIKLAMASI

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’TEN TÜNEL İNŞAATI AÇIKLAMASI

22
0

Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk yaptığı açıklamada;

İç Anadolu’yu Karadeniz Bölgemize bağlayan, Sivas-Giresun güzergâhındaki 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidine inşa edilen tünelin ikmal ihalesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza yaptığımız girişimler neticesinde geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından tünel inşaatı devam edecek.

➡Kalan çalışmalarda öncelikli olarak, kazı-destek ve nihai beton kaplama işleri eş zamanlı olarak başlatılarak tamamlanacak.
➡Devamında ise üst yapı işleri ve ikincil işler olarak adlandırılan elektro-mekanik işlerin yapılması ve imalatların tamamlanmasıyla Eğribel Tüneli ile bağlantı yolları ulaşıma açılacak.
➡Eğribel Tüneli’nde çift tüpte 11 bin 810 metre, bin 777 metre uzunluğunda da bağlantı yolu bulunmakta.
➡Şu anda tünelde sol tüpte ışık göründü, sağ tüpte ise 95 metre kazı ve destekleme imalatı kaldı, yine sağ tüpte 702 metre nihai kaplama betonunun tamamlandı.
➡Tünelin hizmete açılmasıyla 2 bin 200 metre rakımlı Eğribel Geçidi’nde aşırı kar ve buzlanmadan dolayı kış mevsiminde kapanan yol dört mevsim boyunca açık kalacak ve kesintisiz ulaşım verilmesi sağlanacak.

Hızlı ve güvenli ulaşım imkânı sağlayarak, şehrimizin stratejik önemini, ticaret hacmini ve turizm potansiyelini arttıracak Eğribel Geçidinde yapımı devam eden projemizin memleketimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını dilerim.eynesilhaber.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız