Ana sayfa GİRESUN Harşıt Vadisi’ndeki tahribat

Harşıt Vadisi’ndeki tahribat

21
0

Tirebolu Harşıt Vadisi’ndeki tahribatla ilgili haberimiz, özellikle sosyal medyada büyük yankı bulurken; Ak Partili İl Genel Meclisi Üyeleri Şener ve Arslan’dan kamuoyuna geniş kapsamlı bir açıklama yapıldı…

Haber sitemizde ve ilçemizde yayınlanan yerel gazetelerde Harşıt Vadisi’yle ilgili tahribat haberi, Tirebolu kamuoyunda büyük yankı bulurken; İl Genel Meclisine de taşınan konu hakkında çeşitli yorumlar yapılmaya devam ediyor.

İlgili haberimiz üzerine konuyu İl Genel Meclisi’ne taşıyan CHP’li Ömer Cebeci’nin, Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesi gündeme dahi alınmazken; İl Genel Meclisi’n de Tirebolu’yu temsil eden Ak Partili üyeler Mehmet Şener ve Murat Arslan, kamuoyuna geniş kapsamlı ortak bir açıklama yaptılar. Harşıt Vadisi’yle ilgili konuyu yakından takip ettiklerini bildiren Şener ve Arslan’ın sosyal medya üzerinden yaptıkları ortak açıklama için tepkilerini dile getiren yöredeki vatandaşlar, olayın Vali’ye yıkılmasına şaşırdıklarını yorumlarıyla dile getirerek, vadinin akıbetini sorguladılar.

Harşıt Vadisi’yle ilgili kamuoyuna Ak Partili Meclis Üyeleri Şener ve Arslan tarafından yapılan ortak açıklamayı aynen sütunlarımıza alırken, söz konusu açıklamaya ait değerlendirmeyi de sizlere bırakıyoruz.

TİREBOLU KAMUOYUNA DUYURU

“Çok Değerli Tirebolulu hemşehrilerimiz. Hepinizi saygı ile selamlıyoruz.

Bir süreden beri gerek sosyal medya üzerinden ve gerekse de yerel basın üzerinden Tirebolu “Harşıt Vadisi” hakkında yapılan; eksik, hatalı, kötü niyet temelinde hazırlanan ve siyasi rant elde etmek saikıyla hazırlandığı aşikar olan paylaşım ve haberleri üzülerek takip ediyoruz.

Konunun geldiği noktada bir kısım vatandaşlarımız tarafından bu yanlış, hatalı, kötü niyetli bilgiler temelinde hazırlanan haberlerden dolayı mensubu bulunduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi ve İl Genel Meclis Üyesi olarak bizlere yönelik olumsuz yorumlara paylaşımlarda yer verildiğini yine üzülerek görmekteyiz.

Bu yanlış anlamaların önüne geçilmesi ve konunun tüm hemşehrilerimiz tarafından anlaşılabilmesi bakımından şu bilgileri saygı ile siz değerli vatandaşlarımızın dikkatlerine sunmak isteriz.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ve yerel medyada yer alan haberlerde iddia edildiği üzere CHP İl Genel Meclis Üyesi tarafından sunulan önergenin reddedildiği doğru değildir. Bu hususun doğru olmadığını Sn. CHP İl Genel Meclis Üyesi zaten bilmektedir. Kendisine gerekli açıklama Ak Parti Grup Başkanımız tarafından derhal yapılmıştır.

Önergenin İl Genel Meclisi gündemine alınmamasının nedeni, önerge konusu hususun çok daha önceden İl Genel Meclis ve Giresun Valiliğimizin gündemine gelmiş ve halihazırda üzerinde çalışılıyor olan bir konu olmasıdır.

Şöyle ki; haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan “Harşıt Vadisi” ile ilgili konu halihazırda Sn. Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI tarafından yakinen takip edilen ve gerek AFAD ve gerekse de DSİ, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü nezdinde hakkında talimatlar verilerek üzerinde çözüm için çalışılan bir konudur.

Bu konu gerek bizler; Tirebolu İl Genel Meclis Üyeleri ve gerekse de Ak Parti Grubu adına Grup Başkanımız tarafından Sn. Valimizin İl Genel Meclisi oturumuna katıldığı sırada ve daha sonrasında ise İl Encümen toplantısı sırasında Sayın Valimize bizzat iletilmiş, Sn. Valimiz tarafından notlar alınarak gerekli talimatlar ilgili birimlere toplantılar sonrasında derhal verilmiştir.

Bu hususlar İl Genel Meclisi Tutanaklarında kayıt altına alınmıştır. Bir diğer anlatımla, bu konu zaten İl Genel Meclisimizin, Giresun İl Özel İdaresi’nin ve neticeten Giresun Valiliğimizin gündemindedir.

Gündemde üzerinde çalışmalar devam eden bir konu hakkında “önerge verdim reddettiler” tarzında takınılan basit siyasi rant emelindeki tutum ve davranışların siz değerli hemşehrilerimizi yanıltmaması için bu açıklamayı yapmak zarureti tarafımızda hasıl olmuştur.

Değerli vatandaşlarımız, konunun özü bu şekildedir, haberlere konu “Harşıt Vadisi” sorunu sadece bir şahsın değil tüm Tirebolu’nun, hepimizin ortak sorunudur ve bizler iş bu açıklama altında imzası bulunan Tirebolu İl Genel Meclis Üyeleri olarak bu konunun çözümü konusunda gerekli tüm gayreti siz değerli vatandaşlarımızı yanıltmadan sarf edeceğimize, konunun takipçisi olacağımıza bir kez daha bu fırsat ile söz veriyoruz.”Kaynak:www.tireboluekspress.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız