Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT YAPILMAYANI YAPAN BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

YAPILMAYANI YAPAN BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

28
0

Bilindiği üzere başkanlığını köyümüzün yetiştirdiği değerlerden biri olan Sn. Tülay TAHMAZ, yönetimiyle birlikte bugün yine olağanüstü bir başarıyı gerçekleştirdi.
İstanbul Esenler ilçesinde bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Sanat Tasarım Kültür Merkezi (Tarihi Fırın)’ nde Bayrampaşa Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’ nün ortaklığıyla yürütülen “GURBET SILA BİR EL, FOTOĞRAFTA YOK ENGEL” adlı Giresun resimlerinin sergilendiği ve sunuculuğunu Tv proğramcısı ve radyocu Sn Av. Jale ŞENGÜL’ ün, açılış konuşmasını ise Giresun Dergisi imtiyaz sahibi Sn. Remzi MAMAŞOĞLU’ nun yaptığı açılış ve ödül törenine dernek yönetimi başta olmak üzere Giresun Mv. Sn. Sabri ÖZTÜRK, İstanbul Mv. ve TBMM İdari Amiri Sn. Hasan TURAN, İstanbul Mv. Sn. Emine Gülizar EMECAN, Bayrampaşa Kaymakamı Sn.Dr. Sonel ŞENEL, Bayrampaşa Belediye Başkanı Sn. Atila AYDINER, Yıldız Teknik Ünv. Rektörü hemşerimiz Sn. Prof. Dr. Bahri ŞAHİN, Fotoğraf ve Video Bölümü Öğretim Üyesi hemşerimiz, aynı zamanda bu serginin küratörü Sn. İsmail COŞKUN, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları ve diğer seçkin davetliler katılım sağladı.
Saat 18.00′ de başlayan ve kurdele kesimiyle açılışı yapılan törende yarışmaya katılan ve sergilenen resimler katılanlarca ziyaret edildikten sonra dereceye giren fotoğraf sanatçıları sahneye çağrılarak, plaketleri kendilerine takdim edildi.
Daha sonra söz alan konuşmacılar, derneğin olmazları birer birer gerçekleştirdiğini, takip edilirliğini Bayrampaşa’ dan yayılarak İstanbul’ a, Ankara’ ya hatta Türkiye’ ye ulaştırdığını ve de Tülay TAHMAZ başkanımız ve yönetiminin gurur veren çalışmalarını bundan sonra da heyecanla takip edeceklerini belirttiler.
Tülay başkan ise yaptığı konuşmada tüm ekibine, katılım ve katkı sağlayan herkese teşekkür edip, tüm ödül alan ve alamayan fotoğraf sanatçılarını kutladığını, bu serginin anılan yerde 18 Ocak 2020 tarihine kadar açık olacağını belirtti.Haber:Orhan Poşul

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız