Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT HALK ŞAİRİ ÜNVANI ALDI

HALK ŞAİRİ ÜNVANI ALDI

32
0

Görele Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı, şair ve yazar Nihat Öztürk Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Şairi unvanıaldı. Geleneksel Türk halk şiiri tarzında yazdığı şiirleri Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı bir proje kapsamında Bakanlığa gönderen Nihat Öztürk 4 Kasım 2019 tarihinde görüşmeye çağrıldı.

Geleneksel Türk halk şiirini korumak ve yaşatmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığının gerçekleştirdiği proje kapsamında değerlendirme görüşmesine katılan Nihat Öztürk bu değerlendirmeden başarıyla geçerek Kültür Bakanlığı Şairi unvanı ve belgesi aldı. Bu değerlendirmelerde başarılı bulunan şairlere Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Şairi kartı veriliyor. Konuyla ilgili bilgi veren Nihat Öztürk şu açıklamayı yaptı:

“Kültür ve Turizm Bakanlığının böyle bir projesi olduğunu öğrendiğimde gerekli formları doldurup şiirlerimle birlikte gönderdim. Sonra görüşmeye çağrıldım. Değerlendirmelerden başarıyla geçince bu unvanı ve belgeyi almaya hak kazandım. Yaşadığım bölgele bu tür şiirden çok mani tarzı şiirler yazılıyor. Biz geleneksel Türk halk şiirini bölgemizde yaygınlaştırmaya çalışacağız.”Göreleekspres ailesi olarak başarılarınızın devamını dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız