Ana sayfa YAŞAM ŞALPAZARLI ALPARSLAN’IN HAYATI 2 MİLYON AVROLUK İĞNEYE BAĞLI

ŞALPAZARLI ALPARSLAN’IN HAYATI 2 MİLYON AVROLUK İĞNEYE BAĞLI

32
0

Şalpazar’lı Alparslan’ın hayatı 2 milyon Avroluk iğneye bağlı

Trabzon Şalpazarı Kasımağzı mahallesinden Almanya’da yaşayan Yalçın ve Fatma Alkurt çiftinin oğulları Alparslan’ın yaşaması için büyük mücadele veriyor. Spinal Müsküler Atrofi 1 (SMA) hastası oğullarının kurtulması, tek dozu yeterli olan Zolgensma’nın yapılmasına bağlı.

Sağlık kasası tedavi masraflarını reddetmesi üzerine sağlık sigortasını mahkemeye veren Alkurt ailesi hukuk savaşını kazandı fakat iğneye ulaşamıyor. Mahkeme Almanya’da bu iğneyi yapacak hasatahane ve doktor bulunduğu takdirde masrafları ödeme kararı verdi. Fakat bu iğne ve bu iğneyi yapacak hastahane ve doktor Almanya’da yok.

Sadece Amerika Birleşik Devletinde bulunan bu iğnenin ücreti ise 2 milyon Avro. Çocuklarını yaşatmak için mücadele veren aile yetkililerden yardım bekliyor.

BİR CANIMIZ GİTTİ
1 yaşına giren Alparslan’ın bir yılı daha kaldığını belirten anne Fatma Alkurt, “Oğlum 2 yaşına girdiğinde bu iğne artık işe yaramıyor. Bir yıl içerisinde bu iğne mutlaka yapılmalı. Bu hastalıktan kızımız İrem’i 11 yaşında kaybettik. Alparslanımız yaşasın istiyoruz‘‘ dedi.Karadenizgundemtv…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız