Ana sayfa EKONOMİ BU ÜRETİCİYE VE FINDIĞA İHANETTİR

BU ÜRETİCİYE VE FINDIĞA İHANETTİR

9
0

TIME GÜNCEL HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, sezon öncesi üreticinin ürününü 9-10 liraya almanın hesabını yapanların bugün ellerindeki mal ile Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) depolarındaki fındığın derdine düştüğünü savundu.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, sezon öncesi üreticinin ürününü 9-10 liraya almanın hesabını yapanların bugün ellerindeki mal ile Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) depolarındaki fındığın derdine düştüğünü savundu.

NE DEĞİŞTİ DE TMO’NUN KAPISINI AŞINDIRMAYA BAŞLADINIZ?

‘TMO, elindeki fındığı piyasaya sunsun veya sunmasın demiyoruz ama piyasa koşullarında sunsun. Aldığı fiyatın altında bir fiyattan satışa sunması demek, fındık üreticisine ve milli servete ihanet etmek demektir’ diyen Karan, ‘Ne değişti de TMO’nun kapısını aşındırmaya başladınız? diye sordu.

Karan, yaptığı açıklamada, son günlerde bazı kesimler tarafından fındık fiyatının serbest piyasada 20 liraya yükselmesi ile övünen ve fındık için TMO’nun kapısını çalanların açıklamalarını yakinen takip ettiklerini belirtti.

Serbest piyasada işlem gören 20 lira fındık fiyatının üretici ile uzaktan yakından bir alakasının bulunmadığını vurgulayan Karan,‘Sezon başı rekolte yüksek diye yaygara koparanlar, stoklarında ürün kalmayınca, TMO elindeki fındığı piyasaya sunsun ve ihracatın önünü açsın diye çağrıda bulunmaya başladı’ dedi.

BU ÜRETİCİYE VE MİLLİ SERVETE İHANETTİR

Başkan Karan, ‘TMO depolarındaki fındığı bir şekilde tabi ki de değerlendirecektir. Ama sizin istediğiniz gibi piyasaya sunup da, her kuruşunda bu milletin hakkı olan milli serveti heba edip, üreticinin kalbine hançer vurmayacaktır. TMO, elindeki fındığı piyasaya sunsun sunmasın demiyoruz ama piyasa koşullarında sunsun. Aldığı fiyatın altında bir fiyattan satışa sunması demek, fındık üreticisine ve milli servete ihanet etmek demektir’ ifadelerini kullandı.TIME GÜNCEL HABER

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız