Ana sayfa KÖŞE YAZARLARI ULUSCA ŞEHİTLERİMİZE YAS TUTARKEN MAÇLAR ERTELENMEDİ

  ULUSCA ŞEHİTLERİMİZE YAS TUTARKEN MAÇLAR ERTELENMEDİ

  108
  0

  Ülkemiz olarak son haftalarda acı, keder, gözyaşı dolu zor günler geçirdik ve halende gözyaşlarımız kurumadı. Her gün şehit haberleri alıyoruz. Yüreklerimiz yanıyor. Ateş düştüğü yeri yakar. Şehit aileleri ağıtlar yakarak, yürekleri yanarak evlatlarını toprağa veriyorlar, ocaklara ateşler düşüyor, yüreklerimiz yanıyor.Tüm ülkemiz olarak hepimiz acı ve keder doluyuz,aziz kahraman şehitlerimize genç fidanlarımıza gözyaşı döküyoruz. Allah mekânlarını cennet etsin. Tüm ülkemize, ailelerine, tüm sevenlerine Allah sabırlar versin, şehitlerimize şükran borçluyuz.
  Günlerdir Ülkemiz olarak tek yumruk olduk, kenetlendik, şehit olan evlatlarımızın acılarını hep birlikte yaşadık, birlikte ağladık, birlikte yas tuttuk . Birlik beraberlik içinde olup acılarımızı hep beraber yaşadık,şehitlerimize saygı duyduk.Ülkemizde sayısız konserler,tiyatrolar her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler iptal edildi ama ne yazık ki ve ne acıdır ki 29.02.2020 ve 01.03.2020 günlerindeki bütün maçların iptal edilmesini beklerdik.
  Bir bayan vatandaş ve fanatik bayan futbol sevdalısı olarak şahsen benim yüreğimi yakan bu konuyu paylaşma gereği gördüm ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile tüm sorumlulara bu duygularımı paylaşmak istedim. Hiç değilse 39 fidanımızı, aziz şehitlerimizi toprağa verdiğimiz bu tarihlerde tüm futbol maçları da keşke ertelenmiş olsaydı. Şehit evlerinde ocaklar sönerken, ağıtlar gözyaşları ile karışırken statlarda galibiyet sevinci çığlıklarının atılması olmasaydı keşke. Herkes her türlü etkinliklerini iptal ederken maçlar neden ertelenmedi. Kim bilir belki de maçlarda oynayan futbolcularımızın hatta stat görevlilerinin şehit yakınları vardır, belki onlarda şehit cenazelerine isteselerde katılamadılar..
  Kısacası güzel ülkemizin duyarlı, yüce yürekli güzel insanları kenetlenip tek yumruk olup yas tutarken, ulusça aziz kahraman şehitlerimize böylesine gözyaşı dökerken, halen acılar içinde kavrulan şehit ailelerimiz varken, büyük acımızı ulusca yürekten yaşayıp birlikte paylaşırken, her türlü etkinlikler iptal edilirken, en acılı haftada futbol maçlarının olması beni çok yaraladı,üzdü. Oysa tüm futbol maçları şehitlerimizin cenazelerinin toprağa verildiği hafta sonu ertelenmeliydi. Eminim bir başkaları da aynı benim gibi bu duygularımı yaşamıştır, bu konu onları da yaralayıp üzmüştür diye düşünüyorum.
  Dileğim inşallah tüm dünyada bütün savaşlar bitsin.Hiç bir ülkenin hiçbir evlatları şehit olmasınlar, ocaklar sönmesin.Analar kuzularına ağıtlar yakmasınlar.Bütün dünyada savaş değil barış olsun.Düşmanlık değil ,kardeşlik,dostluk, sevgi ve saygı olsun.
  Temennim: Güzel Ülkemizin sağduyulu ve duyarlı, güzel yürekli ulusumuz olarak herkesin hiçbir ayırım yapmadan birlik ve beraberlik, dost ve kardeşliğimizin devamı, en zor günlerimizde bile her zaman sağduyulu, duyarlı , sonsuza kadar tek yumruk olması ve Şanlı Türk Bayrağımızın gölgesinde Ulusça savaşlar değil, barış , huzur, sevgi ve saygı içinde dost ve kardeşce yaşaması, bütün dünyada savaşların bitmesi,şehitlerimizin olmaması, silahların susmasıdır.Saygılarımla..

  SABİHA SERİN

  BİR CEVAP BIRAK

  Lütfen yorumunuzu yazınız
  Lütfen isminizi yazınız