Ana sayfa GİRESUN GİRESUN’DA YAYLALAR RANTTA MI AÇILDI?

GİRESUN’DA YAYLALAR RANTTA MI AÇILDI?

99
0

TIME SICAK HABER- AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Giresun’da 35 alan yayla olmaktan çıkarıldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Giresun’da da 35 alan yayla olmaktan çıkarıldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre aralarında Giresun’un da yer aldığı 11 ilde toplam 14 milyon metrekarelik alan, ‘yayla alanı’ olmaktan çıkarıldı.

Kararda, ‘Ekli listede adları belirtilen alanların ‘yayla alanı’ olarak ilan edilmelerine ilişkin aynı listede tarih ve sayıları yazılı Bakanlar Kurulu kararlarında yer alan hükümlerin yürürlükten kaldırılmasına, 6831 sayılı Orman Kanununun 17’nci maddesi gereğinde karar verilmiştir’ denildi.

GİRESUN’DA 35 ALAN YAYLA OLMAKTAN ÇIKARILDI

Yayımlanan listede Adana’dan 9, Artvin’den 1, Bolu’dan 3, Erzurum’dan 7, Eskişehir’den 3, Giresun’dan 35, Kahramanmaraş’tan 20, Kastamonu’ndan 1, Konya’dan 35, Kütahya’dan 7 ve Trabzon’dan 5 alan bulunuyor.Kaynak:www.giresuntime.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız