Ana sayfa SİYASET CHP Milletvekili Tığlı: “Giresun risk altında”

CHP Milletvekili Tığlı: “Giresun risk altında”

36
0

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Koronavirüs sayısı  açıklamalarına göre, Giresun’da da durumun hiçte hafife alınamayacak derecede olduğunu söyledi.  Umreden dönen vatandaşların herhangi bir karantina önlemi alınmadan evlerine gönderilmesi sonucunda vakalar yaşandığını iddia eden Tığlı, “Giresun’daki vakalar için test bile yapılamazken, hastalığın teşhisinde önemli bir yere sahip olan tomografi cihazı bile haftalarca tamir edilememiş, hastalar kaderine terk edilmiştir. Bu ilkel şartlar altında korona virüsle mücadele ettiğimiz düşünüldüğünde, iktidar partisinin Giresun’daki temsilcilerini de kendi ikballeri yerine bu il için çalışmaya davet ediyoruz” dedi.

KUVEYT’TEN GELEN İŞÇİLER NEDEN GİRESUN’DA?

Kuveyt havaalanı inşaatında çalışan işçilerin Giresun’da karantinaya alınmasına da tepki gösteren Milletvekili Tığlı, bu işçileri ‘virüs taşıyıcı’ olarak nitelendirdi ve umreden dönenler için bir kaç ilimizde yapılan başıboş karantina koşulları gibi bir karantina olacaksa, karantinadakiler yurtlardan kaçıp Giresun sokaklarında dolaşacaklarsa Giresun'u büyük bir felaketin beklediğini hatırlatmak istiyorum”ifadesini kullandı.

Tığlı, basına yaptığı açıklamada şunları söyledi:”Giresun ilinin bu misafirlere ev sahipliği yapabileceği kararı bakanlıktan gelen talimat neticesinde mi alınmıştır? İl sağlık müdürü, valiliği hazırlıkları yönünde yeterli bilgilendirmiş midir? AKP il belediye başkanından tutun, iktidarın il başkanına kadar, bu konuda bir fikir sahibi midir yoksa “emir demiri keser” mantığıyla mı hareket edilmektedir?

Gelecek vatandaşlarımız için sağlık personelimizin hazırlıkları ve imkanları yeterli midir”
Kaynak:giresunguncel gazetesi

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız