Ana sayfa KÖŞE YAZARLARI EVDE KALARAK YAŞAMAKMI GÜZEL YOKSA CORONA’DAN ÖLMEKMİ?

  EVDE KALARAK YAŞAMAKMI GÜZEL YOKSA CORONA’DAN ÖLMEKMİ?

  166
  0

  HAYATTA KALMK İSTİYORSANIZ PES ETMEK YOK BİRAZ DAHA SABREDİP EVDE KALMAYA DEVAM EDELİM.. EVDE KALALIM–EVDE HAYAT VAR.

  BU SAVAŞI CORONA DEĞİL EVDE KALARAK BİZLER KAZANALIM.

       Uzun günlerdir coronadan korunmak ve sağlıklı kalmak için evlerimizdeyiz.Çünkü bir gerçek var ki, yaşamak güzel şey.Bunun içinde sağlıklı olmamız gerek. Yaşamımız boyunca umutlarımızı ve hayallerimizi canlı ve aydınlık tutalım. Biraz daha sabırlı güçlü olalım pes etmeyelim. Elbette bu günlerimiz geçecek, baharı hep birlikte gülümseyerek karşılayacağız inşallah.Umudumuzu kaybetmeyelim EVDE KALALIM.Çünkü her kara bulutların ardındaki güneş mutlaka bir gün kıźılsıcaklığı ve ışıltısı ile bizi aydınlatacaktır.Yeterki Allah’a sığınıp inançlı olup, yüreğimizi temiz tutalım, dua edelim.Bence kader bir bilmecedir ve bunu çözmeye gücümüz yetmez.İyi ve kötü yaşanılan her şeyde bir hayır vardır .Tevekkül ve sabır olursa her yol aydınlığa gider diyorum.Unutmayalımki hayatta her olumsuzluklarda bir hayır vardır, her olumlu bir şeyde de bir hayırsızlık olabilir.Bunu hiç kimse bilemez.O halde biz elimizden geldiği kadar bizden istenenleri uygulayıp evden çıkmayarak hem kendimizi ailemizi tüm insanları koruyup, hemde canla başla büyük özveriler ile çalışan sağlık çalışanlarımızı yormayalım.

     Allah ne verirse hayırlısını versın.Yaşadığımız bunca olumlu ve olumsuzluklara sabredip,isyan etmeden yinede şükür diyerek şu yorgun yaşamımızın devamı için EVDE KALALIM.Çünkü rüzgar kimi, kimleri hangi zamanda nereye savuracak yada nasıl bir şans verecek bunu bilmeye madem kudretimiz yok.O halde bence en güzel ilaç zamandır diyerek herşeyimizi zamana bırakalım diyorum.İşte o zaman umutlarımız tomurcuklanıp çiçeğe dönüşecektir.Umudumuzu kaybetmeyelim..Canlı cansız herşeyi sevelim sevilelim gülümseyelim. Var gücümüzle dimdik çalışalım, üretelim.Geleceğe ışık olup bilgimizle deneyimlerimizle yeni nesillere güzellikler güzel eserler bırakalım.Evde kalarak ta eserler üretip çalışabilirsiniz.Bol bol kitap okuyunuz.Başka zaman kendinize vakit bulamadığınız için yapamadığınız hobilerinizi geliştiriniz evde de eserler üretebilirsiniz.Evde kalmaya pozitif bakarsanız mutlu zaman geçer.

    Aylardır bir virüs dünyayı alt üst etti .Binlerce masum insanları corona yüzünden kaybettik, kaybetmeye de devam ediyor virüsü yok etmek için tüm dünya savaşıyoruz ama bu savaşı virüs belası değil, evde kalarak bizler kazanalım. Sokağa çıkmak demek bir başkasının hatta aynı anda birçok kişinin virüs kapmasına neden olmak ve virüsten ölenlerin sayısını artırmaktır.İşte o zaman siz bir değil birkaç kişinin katili olmuş oluyorsunuz..O halde bir kaç dakika ve birkaç saatlik anlık hava alma zevkinize değer mi hiç. Vicdaniniz rahat eder mi ?. O halde zorunlu çalışanlar hariç sokağa çıkmayalım ne olur, bir an önce eski hayatımıza dönmek için sabırlı olup evde kalmaya devam edelim. çünkü dışarıda ölme riski ama evde hayat var .Çünkütüm aile bireyleri birbirinizle ne güzel işte özlem gideriniz.göreceksiniz herşey normale dönünce çalışmaya başlayınca evde kaldığınız aileniz ile bu özgür mutlu bol güzel günlerinizi çook özleyeceksiniz.


      Unutmayınız ki asıl bahar dışarıda değil evinizde sevdikleriniz ile geçirdiğiniz zamanlardır.


      O HALDE BİRAZ DAHA SABIR LÜTFEN, EVDE KALALIM-EVDE HAYAT VAR
  BU SAVAŞI CORONA DEĞİL EVDE KALARAK BİZLER KAZANALIM.

  SABİHA SERİN

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Lütfen yorumunuzu yazınız
  Lütfen isminizi yazınız