Ana sayfa KÖŞE YAZARLARI UÇAĞA ULAŞIM SORUNU

  UÇAĞA ULAŞIM SORUNU

  34
  0

  OrduGiresun havaalanından kalkan ve bu alana inen uçaklara ilimizin doğu ilçelerinden ulaşmada ciddi sorunlar yaşanıyor. Bu ulaşımı sağlayan firmanın servis araçları Tirebolu’dan öteye geçmiyorlar.
  Son durak Tirebolu; Tirebolu’dan sonra herkes başının çaresine bakmak zorunda!
  Görele‘ye veya Eynesil‘e gidecekseniz Tirebolu’dan sonra yaya yürümek zorunda kalabilirsiniz. Servis araçları Tirebolu’da indiriyor yolcuları.
  Eynesil ve Görele’den havaalanına ulaşmak isteyen yolcular da Tirebolu’ya kadar kendi imkânlarıyla gitmek zorundalar.
  Yolcuların çocuk olması, kadın olması, yaşlı ve engelli olması servis işini yapan firmayı hiç ilgilendirmiyor.
  Zamanın gece olması, havanın yağışlı ve soğuk olması da ilgilendirmiyor bu firmayı.
  Onlar herhalde kazandıkları paraya bakıyorlar!
  Bölgenin yaşam gerçekleri ve ulaşım zorluklarını göz önünde bulundurmuyor Ordu- Giresun havaalanının uçak sonrası yolcu taşıma işini yapan firma.
  Biraz daha geriye gidersek havaalanı açıldığı yıllarda da böyleydi. Servis araçları Tirebolu’nun doğusuna geçmiyordu. Eynesil ve Görele hat dışıydı.
  Bu bir sorundu aslında ve çözülmesi gerekiyordu.
  Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Cemal ÖztürkGörele’de bir toplantıya katılmıştı. Sorun Cemal Öztürk’e iletildi. Bu işi yapan firmanın özel bir şirket olduğunu belirten Cemal Öztürk yine de konuyla ilgileneceğini, firmanın üst düzey yöneticileriyle görüşebileceğini söyledi.
  Görüşmüş olmalı ki bir süre sonra havaalanı servis araçları Eynesil’e kadar gelmeye başladı. Sorun ortadan kalkmıştı. İnsanlar rahat etmişlerdi. Artık Eynesil ve Görele’den servise biniyorlar, dönüşte de ilçelerinde iniyorlardı.
  Bu salgın süreci ve uçuşların kaldırılmasının ardından her şey normale dönerken havaalanı servis araçlarının Görele ve Eynesil’e gelişi normalleşemedi. En başa dönen firma havaalanından aldığı yolcuları Tirebolu’da indirmeye başladı.
  Uçağa gidecek yolculara da Tirebolu’ya kadar gelin diyor.
  Bu kabul edilebilir gibi değildir..Yolcular ve aileleri mağdur oluyorlar.
  Özellikle akşam ve gece uçuşlarında büyük zorluklar yaşanıyor. O saate dolmuş bulmak mümkün değil. Sahilde çalışan minibüsler belli bir saatten sonra gidip gelmiyorlar.
  Herkesin de özel arabası yok ki yolcusunu Tirebolu’ya götürsün ve Tirebolu’dan alsın.
  Herhalde yayan yapıldak Tirebolu’ya kadar yürüyün diyorlar. Taş devrinde olduğu gibi. Tirebolu’dan da Görele’ye ve Eynesil’e yürümek gerekecek uçak yolculuğundan sonra.
  Kimse bu firmaya iç bölgelerdeki ilçelere gelin demiyor ancak sahil boyunda il sınırına kadar bi zahmet gidiverin.
  Her şeyi; bu bir özel firmadır, istediği yere kadar gider mantığıyla açıklayamazsınız. Bir şekilde bu vatandaşların mağduriyetini gidermek zorundasınız.
  Bu iki ilçenin insanları da gönül rahatlığıyla çocuklarını ve eşlerini günün ve gecenin her saatinde, hiçbir endişeye kapılmadan uçak yolculuğuna uğurlayabilmeli. Ya da karşılayabilmeli!
  Kimsenin aklı çoluğunda çocuğunda kalmamalı.
  Ya da ilçemden servis yok diye uçak yolculuğundan vazgeçmemeli.
  Salgın döneminden önce olduğu gibi bu araçlar Eynesil’e, Giresun il sınırına kadar gidip gelmeli. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı.
  Bir yandan Ordu- Giresun havaalanına uçak seferleri artırılsın derken bir taraftan da servis sorunun yaşanıyor olması biraz tuhaf duruyor.
  İstendiğinde yapılabileceğini geçmişten biliyoruz.
  Konu yeniden ele alınmalı ve sorun ivedilikle çözülmeli.
  Bu çağda bu sorunu tartışmak ülkemize hiç yakışmıyor, bilesiniz!

  BİR CEVAP BIRAK

  Lütfen yorumunuzu yazınız
  Lütfen isminizi yazınız