Ana sayfa GÖRELE Giresun Mavi Mercan İddialı Geldi

Giresun Mavi Mercan İddialı Geldi

0
0

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2012 yılının ilk faaliyeti olan ve 7-8 Ocak tarihleri arasında İstanbul Sultanbeyli Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılacak Boğaziçi Kupası Açık Yaş Bireysel Paletli Yüzme Şampiyonası için İstanbul’da bulunan Giresun Mavi Mercan Paletli Yüzme Takımı Titanic Otel Kartal’da Kampa girdi.

Kampı ziyaret eden TSSF Danışmanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar Giresun’dan gelen sporcular ve Teknik Heyetle yemekli bir toplantı gerçekleştirdi.

İlk defa geçen yıl yer aldıkları Türkiye Sualtı Sporları faaliyetlerine bu yıl çok daha iddialı bir takımla katıdıklarını anlatan TSSF Giresun İl Temsilcisi ve Giresun Mavi Mercan Paletli Yüzme Takımı teknik Direktörü Cünyet Şipal “ Geçen yıl ilk kez bu faaliyetlerde yer aldık, bir çok tecrübe kazandık, Giresun ili olarak paletli yüzme takımımız kendini çok geliştirdi. Bu sene geçen seneden tecrübeli arkadaşlarımızın yanına daha genç yetenekleri yerleştirdik. Bu şampiyonada madalyalar bekliyoruz. Ayrıca bu sezon bize destek veren başta bu otelde kalmamızı sağlayan Aygün Kardeşler özelikle Temel Aygün beyfendiye teşekkürü borç biliyoruz, her zaman destekcimiz olan Giresun Valiliğimiz ve Giresun Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu’ya teşekkür ediyorum. Bizlere her zaman desteğini esirgemeyen ve bu alanda faaliyetlerimizi Giresun iline taşıyan Gazeteci Federasyonumuz Danışmanı Sayın Ethem Bakar’a ayrıca teşekkür ediyorum.” Dedi.

Toplantıda sporcular ve teknik heyete bir konuşma yapan TSSF Danışmanı ve Gazetemiz imtiyaz Sahibi Ethem Bakar ise “ Sualtı Sporları ile Giresun ilini ilk defa 2009 yılında Türkiye Şapiyonası organizasyonu ile tanıştırdık. Federasyonumuz Giresun’a çok önem verdi geçen yıl Genç Milli takımımıza bir sporcu verdik. O günden sonra bu takım oluştu ve 2012 yılına geldiğimizde İstanbul ilinde yapılan ve federasyonumuzun 2012 yılında gerçekleştireceği ilk faaliyet olan Boğaziçi Kupası’na 9 sporcu ile katılan ve çok prestijli bir otelde kamp ve konaklama olanağı bulan takımımızdan başarılar bekleme hakkımızın bulunduğunu düşünüyorum. Bu sene Giresun olarak Genç Milli Takımımıza en az 2 sporcu kazandıracağımızı düşünüyorum. Gençlere inancım tam başaracaklar. “ dedi.

Kaynak: Ethem Bakar / Gurbetçi Giresun

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız