Ana sayfa GÜNDEM Giresun Ziraat Odası Destek Başvuru Tarihi Uzatılsın

Giresun Ziraat Odası Destek Başvuru Tarihi Uzatılsın

34
0

Pandemi Nedeniyle uygulanan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı nedeniyle büyük çoğunluğu bu yaş grubu olan üreticilerin halen ÇKS başvurusu yapamamış olması nedeniyle 30 Haziran’da dolacak başvuru süresinin uzatılması istendi.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Koronavirüs salgını (covid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma kısıtlanmasından dolayı, bu yaş grubunda bulunan üreticilerin çiftçi kayıt sistemi başvurularını yaptırmadığını belirterek, 30 Haziran’da sona erecek olan başvuru tarihinin ileri bir tarihe uzatılmasını istedi.

GZO Başkanı Nurittin Karan yaptığı açıklamada, “Tüm dünyada etkili olan covid-19 salgınından üreticilerinde olumsuz etkilendiğini kaydetti. 2020 yılı için ÇKS başvurularının 1 Eylül 2019 tarihinde başladığını ve 30 Haziran 2020 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Karan, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve yalnız yaşayan üreticilerin ziraat odalarına giderek, çiftçi kayıt sistemi dosyalarını yaptıramadığını bu üreticilerin bir mağduriyet yaşamaması için, ÇKS başvuru tarihinin şimdiden ileri bir tarihe uzatılmasını beklediklerini ifade etti”

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız